Dřevostavba podle Feng shui

21.06.2017 12:40

Chcete dům podle Feng shui?Učení Feng shui se zabývá harmonií mezi člověkem a prostředím, ve kterém žije. Hlavním cílem je nerušené plynutí energie čchi. Je velmi důležité, aby co nejvíce energie zůstávalo v domě. Nesmí unikat zbytečně ven.

Možná si říkáte, proč se ve střední Evropě řídit principy čínského učení. Vůbec to ale není o tom, odkud učení pochází. Jeho principy jsou vhodné pro všechny lidi na celém světě - vycházejí totiž ze „selského rozumu", podle kterého se řídily i naše prababičky. Každý v sobě máme instinkt, podle něhož si dokážeme sami zařídit harmonické bydlení. V návalu moderních technologií na něj ale většinou zapomínáme.

Rozdělte dům na aktivní a klidovou polovinu

Abyste dosáhli harmonického uspořádání dřevostavby, rozdělte ji na dvě poloviny. Část domu s hlavním vstupem je aktivní neboli přední. Tudy vstupuje energie čchi do domu. V aktivní části se odehrává společenský život, setkává se tu rodina, vítáme tu návštěvy. Zároveň je to prostor pro kariéru a růst. Přední část domu je tedy ideální pro obývací pokojpracovnu. Můžete sem umístit třeba i pokoj pro hosty.

Klidová neboli zadní polovina domu značí klid, stabilitu, ticho a odpočinek. Do místností v klidové části by nemělo být vidět z hlavního vchodu. V této části domu by měla být rozhodně ložnice, jedna ze dvou nejdůležitějších místností v domě. Ať je co nejdále od hlavního vchodu.

Kuchyň, srdce domu

Ne nadarmo se říká, že doma se točí všechno kolem kuchyně. Podle Feng shui je centrem celého domu. Propojuje všechny jeho části. Je obklopená ostatními místnostmi a dokonale chráněná. Musí být světlá, s pravidelnými, symetrickými tvary.

Svou roli hrají v domě i chodby. Měly by být dostatečně široké, světlé, bez zbytečných zákrutů a tmavých míst. Vyhýbejte se točitým schodištím, která přeměňují pozitivní energii v negativní. Nesmí být moc vysoké a prudké, protože energie by neměla šanci vhodně se rozprostřít do místností. A už vůbec nesmí být schodiště naproti hlavnímu vchodu. Všechna energie by vyletěla ven.

V obýváku se odehrává společenský život rodiny Kuchyň je srdcem domu a musí být chráněná ze všech stran

Co s garáží

Velkou chybou je podle Feng shui garáž napojená přímo na dům. A úplně nejhorší je, pokud sousedí s ložnicí. Auta narušují plynulý tok energie. Naopak nám domů posílají negativní energii plnou zplodin. Ideální je tedy samostatně stojící garáž pár metrů od domu.


Při navrhování typových domů se i my snažíme řídit selským rozumem a uspořádat dispozice tak, aby se Vám dobře bydlelo. Obrovský vliv má ale také usazení domu na pozemek. Proto se nebráníme úpravám typových projektů podle Vašeho přání či výstavbě čistě atypických domů.Nabízíme všemožné doplňky

Každý typ domu je možné individuálně doplňovat širokým sortimentem vzájemně nezávislých architektonických a funkčních doplňků.

Prohlédněte si nabídku:

Zajímá Vás, jak v RD Rýmařov stavíme domy?

Technologii, postupům a výkresům je věnována sekce Vše o stavbě.

Developerské projekty

Pro developery nabízíme zajímavou spolupráci. Realizovali jsme již mnoho developerských projektů. Podívejte se na ukázky realizace.


2. nejlepší web v kategorii průmysl roku 2013

© 2017, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑