Jak si rozšířit obytný prostor domu

13.04.2017 14:54

KUBIS 632 s pergolouTéměř každý moderní rodinný dům má dnes terasu. Vnímáme ji jako místo, kde odpočíváme, bavíme se s přáteli, trávíme tu volné chvíle... Méně lidí ale vnímá potenciál obyčejné terasy. Může z ní totiž snadno vytvořit další obytný prostor domu, který bude sloužit dokonce i v zimě. Stačí vědět, jak na to.

Dřevostavby z našeho katalogu domů jsou na vybudování terasy, případně pergoly, připraveny. Mají velká francouzská okna, která většinou spojují obývací pokoj s terasou.

Začněte správným umístěním

Abyste mohli terasu s pergolou využívat po většinu roku, je nutné správně ji umístit v závislosti na světových stranách. To řešíme již v projektové dokumentaci, konkrétně v situaci neboli usazení domu na pozemek. Ideální pergola je orientovaná na jihozápad či západ. Po většinu dne jste ukrytí před přímým sluncem a teprve, když slunce zapadá, svítí do pergoly. Pergolu je nevhodné situovat na sever nebo na východ (tam by vám sloužila jenom na prosluněné snídaně a to jen omezenou část roku).

LARGO 122 s terasou NOVA 101 s pergolou

Jak vyšperkovat obyčejnou terasu

Pokud se chcete na terase schovat před slunkem, deštěm a větrem, nechte si postavit pergolu. Máte na výběr z tradičních dřevěných pergol či moderních hliníkových. Výhodou hliníkových pergol je, že nepotřebují žádnou údržbu.

K pergolám rozhodně doporučujeme pohyblivou střechu. Ne vždy totiž chcete sedět ve stínu. Na jaře a na podzim rádi nachytáte nějaké sluníčko. V takových případech stačí stisknout tlačítko a střechu si úplně stáhnout nebo zastavit v poloze, která Vám vyhovuje. Ještě komfortnější jsou tzv. bioklimatické pergoly, jejichž střecha je tvořená z jednotlivých lamel. Lamely si naklápíte a regulujete si tak intenzitu slunečních paprsků.

Když se chcete chránit před větrem, opatřete strany pergoly roletami s voděodolným povrchem. Můžete si tak vytvořit malou zimní zahradu. Pokud si pořídíte i přímotopy, pergolu využijete i v zimě.

NOVA 101 s markýzouKdyž nechcete zrovna pergolu...

Zpříjemnit si posezení na terase můžete ale i bez pergoly. Kazetové markýzy nejsou tak finančně náročné a vydrží klidně i 20 let. Navinutá látka se vždy schová do hliníkového boxu, který ji chrání před znečištěním, deštěm a mrazem.


Nabízíme všemožné doplňky

Každý typ domu je možné individuálně doplňovat širokým sortimentem vzájemně nezávislých architektonických a funkčních doplňků.

Prohlédněte si nabídku:

Zajímá Vás, jak v RD Rýmařov stavíme domy?

Technologii, postupům a výkresům je věnována sekce Vše o stavbě.

Developerské projekty

Pro developery nabízíme zajímavou spolupráci. Realizovali jsme již mnoho developerských projektů. Podívejte se na ukázky realizace.


2. nejlepší web v kategorii průmysl roku 2013

© 2017, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑