Máme pro Vás odborné vyjádření k údajnému úniku formaldehydu v domě NOVA 101 na Teplicku

04.12.2015 14:31

Pokud patříte mezi ty, kteří v poslední době zaznamenali diskuze o údajném úniku formaldehydu v domě na Teplicku, jistě Vás bude zajímat náš postoj k tomuto problému. Protože si našich stávajících i budoucích klientů velmi vážíme, považujeme za nutnost vyjádřit se k této situaci a poskytnout Vám hmatatelné důkazy toho, že ze strany RD Rýmařov a všech jejich dodavatelů nedošlo k žádnému pochybení.

Oslovili jsme Výzkumný a vývojový ústav dřevařský v Praze, aby provedl nezávislé posouzení materiálů dřevostavby Bergerových v městě Krupka u Teplic za účelem emisí formaldehydu. Toto posouzení bylo provedeno na náklady společnosti RD Rýmařov. Ani na okamžik jsme neváhali, protože veškeré používané materiály do našich dřevostaveb jsou certifikované a zdravotně nezávadné. To výsledky odborného posudku jenom potvrdily.


Během šetření jsme odebrali vzorky koberce, podlahoviny a laminovaných nábytkových desek. Formaldehyd se totiž může uvolňovat jak z materiálů pevně zabudovaných v konstrukci stavby, tak z interiérového vybavení. Výsledky všech laboratorních zkoušek dopadly velmi uspokojivě. Naměřené hodnoty formaldehydu jsou několikanásobně nižší než normami povolené hodnoty."

-          Ing. Jitka Beránková, Ph.D., ředitelka ústavu


Všechny materiály používané na dřevostavby RD Rýmařov jsou přísně kontrolovány a podléhají nejen tuzemským normám, ale i normám EU. Kromě vyžádání odborného posudku jsme poctivě prověřili konkrétní šarže dodaných materiálů na stavbu domu na Teplicku. I v tomto případě byly všechny výsledky v naprostém pořádku.

Problémy s formaldehydem se objevily v 70. letech minulého století, tehdy ještě v okálech. Od té doby ale opravdu uplynulo hodně vody. Ano, i dnes se vyskytuje formaldehyd v nábytku, podlahových krytinách a dokonce i v kosmetice nebo v oblečení, ale tyto hodnoty jsou tak nízké, že nejsou považovány za nebezpečné.

Samozřejmě je nám moc líto, že majitelé mají v domě problémy a doufáme, že se co nejdříve vyřeší. My ale můžeme s čistým svědomím říci, že z použitých materiálů a aplikovaných postupů při výstavbě určitě tyto problémy nepramení.

 

Přečtěte si odborný posudek od Výzkumného a vývojového ústavu dřevařského:2. nejlepší web v kategorii průmysl roku 2013

© 2017, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑