Upravit stránku

Pavel Šimek se již léta živí jako nezávislý technický dozor investora (neboli TDI). Jak sám říká, za ty roky prošel již každou firmou, která v České republice staví dřevostavby. Tentokrát se vydal na stavbu dřevostavby KUBIS. Natočil 2 videa - jedno z prvních dnů montáže a další z předání domu. Ve videích se soustředí i na detaily, kterých si většinou investoři nemají šanci všimnout. A právě od toho je tu stavební dozor.

Pavel Šimek hodnotí stavbu Kubisu takto: „Já musím opravdu smeknout. Kvalita je prvotřídní, nenajdu tady chyby. Často vídám chyby v lícování dveří, v koupelnách, v soklových lištách… tady ne, tady je to všechno naprosto precizní. (…) Klient, který si tenhle KUBIS 74, nyní za tři miliony pořídí, dostane dům včetně garážového přístřešku o 17 m2. Podle mě dobrá cena. Jedinou nevýhodou je, že čekáte 2 roky. Ale stejně jsou všechny ostatní stavební firmy vyprodané minimálně na celý rok 2019."

V tomto videu se Pavel Šimek soustředí především na konstrukční prvky stavby - střechu a šikminy v 2. NP, komín, hrubé podlahy apod. Při kontrole hrubé stavby udělil Pavel jedničku, stejně ohodnotil vzduchotěsnost.

Uvnitř zatím probíhají řemeslné práce. Pavel Šimek oceňuje, že tato řemesla neprovádějí externí firmy, ale přímo zaměstnanci RDR. Celou dřevostavbu vždycky staví jedna montážní parta.

Video z předání stavby. Pavel kontroluje (a chválí) vytmelení fermacell desek, parotěsnou fólii a hydroizolace. Následuje předávka. Zaměřuje se na detaily, jako jsou lišty v koupelnách, spárořezy dlaždic, obložky dveří, ukončení francouzských oken, zalištování, schodiště apod.

Co Pavel Šimek zmiňuje, je předání stavby v naprosté čistotě. Jsou vytřené podlahy, umytá okna, koupelna… zkrátka se můžete opravdu rovnou nastěhovat.