RD Rýmařov je generálním dodavatelem konferenčního centra ve Stollhofu!

04.02.2014 15:05

RD Rýmařov získal ojedinělou zakázku, mezinárodní projekt, který mu otevřel nové možnosti. Konečně můžeme ukázat celé Evropě, jak je technologie dřevostaveb flexibilní! Projekt GreenWell Conference & Coaching Centre, který byl realizován od května 2011 do podzimu 2012 v rakouském Stollhofu, se opravdu povedl. Podívejte se sami, jak boříme mýty o dřevostavbách!

O konferenčním centru ve Stollhofu

GreenWell Conference & Coaching Centre leží 80 km od Vídně poblíž přírodní rezervace Hohe Wand. I to byl důvod, proč centrum muselo být postaveno v souladu s principy udržitelného stavění.

Má sloužit především jako výcvikové centrum vyššího managmentu. Ke školení se využívá hlavní konferenční sál s rozlohou 95 ma další 3 školicí místnosti. Hosté mají k dispozici komfortní apartmány s balkóny, které jsou vzájemně propojeny vzdušnými otevřenými chodbami. Součástí areálu je i posilovna, jídelna a společenské místnosti.

Víte, co je udržitelné stavění? Klade se při něm důraz na již osvědčené postupy a materiály, které jsou v souladu se životním prostředím. Budova je v každé fázi životního cyklu ekonomická, šetří energii potřebnou na její provoz.

Zelená filosofie GreenWell

Celý areál GreenWell je velmi netradiční. Navrhl ho přední rakouský architekt Christian Prasser. Budovy musely být vzdušné, ekologické a zároveň komfortní pro uživatele. To byla pro RD Rýmařov výzva. Konstrukce budov je založena na bázi lehké prefabrikace. Dřevěná konstrukce je obložena cementovláknitými deskami Fermacell a vyplněná minerální vatou. Tím je dosaženo vynikajících tepelně-izolačních vlastností objektu a snížena jeho energetická náročnost. Fasáda je tvořena zateplovacím systémem Baumit, nebo provětrávanou fasádou. Z větší části byly použity běžné konstrukce, ze kterých RD Rýmařov staví rodinné domy. Specifické požadavky potom byly řešeny na místě.

Nový projekt přinesl rýmařovským domům i nové zkušenosti. Například realizování velkých sálů, kde jsme používali akustické desky, osazování mohutných skleněných výplní, které nahrazují obvodové stěny nebo kombinace dřevěné a ocelové konstrukce, jsou jevy, se kterými se firma běžně nesetká. Realizace takto složité zakázky nám otevírá cestu k dalším jedinečným projektům od vyhlášených architektů.

Podívejte se na realizaci konferenčního centra ve Stollhofu:

Stollhof - Rakousko

Stollhof - Rakousko

Stollhof - Rakousko

Stollhof - Rakousko

Stollhof - Rakousko

Stollhof - Rakousko


Nabízíme všemožné doplňky

Každý typ domu je možné individuálně doplňovat širokým sortimentem vzájemně nezávislých architektonických a funkčních doplňků.

Prohlédněte si nabídku:

Zajímá Vás, jak v RD Rýmařov stavíme domy?

Technologii, postupům a výkresům je věnována sekce Vše o stavbě.

Developerské projekty

Pro developery nabízíme zajímavou spolupráci. Realizovali jsme již mnoho developerských projektů. Podívejte se na ukázky realizace.


2. nejlepší web v kategorii průmysl roku 2013

© 2017, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑