Upravit stránku

Při dnešních cenách pozemků není vůbec divu, že se téměř každý najít si menší stavební parcelu, která ale bude stále nabízet dostatek prostoru ke klidnému rodinnému životu. A k tomu patří samozřejmě terasa, zahrada, bazén a ideálně ještě garáž nebo stání pro auto.  

Různí průvodci (a nakonec i stavební úřady) doporučují, že minimální výměra pozemku pro dům by měla být kolem 600 m2. Vytipovali jsme pro Vás několik dřevostaveb na klíč, které se hodí na takto malé pozemky, a přitom si v nich budete žít (skoro) jako v paláci. 

Ideální dřevostavby na menší pozemek

Na malé pozemky jsou vhodnější vícepodlažní dřevostavby, které Vám na malé zastavěné ploše poskytnou pohodlné zázemí pro čtyřčlennou rodinu. A Vy si tak můžete užívat všechny výhody zahrady na maximum. Protože přesně o tom je bydlení v rodinném domě!

Malý pozemek není vždycky na škodu

Troufáme si říct, že více než na výměře pozemku záleží na jeho tvaru. K čemu je dlouhá úzká „nudle“, na kterou nevměstnáte skoro žádný dům? Proto, když vybíráte stavební parcelu, zajímejte se nejen o metry čtvereční, ale také o tvar. Mezi nejlepší pozemky zpravidla patří ty čtvercové, případně obdélníkové s rozumnými poměry jednotlivých stran.

Naši projektanti usadí dům na pozemek tak, aby byl správně orientovaný vůči světovým stranám, snadno se k němu vjíždělo autem, dobře vypadal a zároveň, abyste měli na zahradě prostor pro vybudování terasy, pergoly, bazénu nebo třeba zahradního domku. A věřte, že tohle dokázat, je někdy skutečně kumšt.

A jaké výhody plynou z menšího pozemku? Nezaplatíte za něj tolik (to je asi ta největší), nemusíte se honit hodiny za sekačkou, děti máte pěkně na dohled, když si hrají a Vy zatím v kuchyni vaříte… jistě si najdete i svoje vlastní důvody, proč se nebát malého pozemku. Pamatujte, že v RD Rýmařov pro Vás vždycky najdeme řešení.