Upravit stránku

Pro stavební firmy, developery i pro individuální zájemce se stavebními zkušenostmi nabízíme dodávku stavebních dílů pro montované rodinné domy i větší projekty.

Panely vyrábíme ve vlastních halách v Rýmařově za pomoci automatické linky. Dodáváme je včetně dveří, oken i omítky. Vždy záleží na konkrétní objednávce. Dodávané prefabrikované díly s technickými parametry naleznete v katalogu ke stažení.

Zásady pro spokojené bydlení v dřevostavbě

Protože naše montované domy vyrábíme na bázi dřeva, je potřeba při jejich užívání dodržovat určité zásady. Ale nelekejte se, až tak se neliší od bydlení v klasickém zděném domě. Nejdůležitější je ochrana proti vnikání vlhkosti do domu. A to směrem ze spodní stavby, ze střechy i stěn. Snažte se proto pravidelně kontrolovat stavy okapů a střechy, hlavně po vichřicích.

Abyste uvnitř domu měli zdravé klima, nezapomínejte pravidelně větrat. Především u stavby staré do 1 roku je větrání velmi důležité, protože ještě dochází k pronikání vlhkosti ze spodní stavby z důvodu vysychání a dozrávání. Jak správně větrat, se dozvíte v našem článku.

Dodatečné zásahy do konstrukce domu

Rozsáhlé zásahy do konstrukce dřevostavby, jako je přemístění dveří, osazení dalších oken nebo třeba přesun příčky, mohou výrazně narušit stabilitu domu, proto je nikdy neprovádějte bez odborníka. Pověsit na zeď obrazlehkou poličku atd. můžete bez obav. Použijte hřebíky, skobičky a vruty.

Pro zavěšení těžších předmětů pak použijte speciální upevňovací techniku do sádrokartonu. Dbejte na to, aby vrut vždy dosáhl až do nosného hranolu konstrukce (jejich polohu zjistíte ve výkresové dokumentaci). Totéž platí při instalaci svítidel do stropu. Vždy se ujistěte, jestli v místě vrtání nevede elektřina či jiná instalace.

Jak to vypadá, když přivezeme stavební díly