Upravit stránku
Váš vysněný dům se konečně stal realitou. Vybudovali jste si krásnou a rozlehlou zahradu plnou květin. A co víc si přát? Něco by se přece jenom našlo. Ať už budete chtít relaxovat s kávou nebo knihou v ruce, pořádat společná setkání s rodinou či přáteli, nebo jenom vychutnávat přítomný okamžik, máme pro Vás tip na dokonalé místo. A tím je terasa.

Když není čas na škatulata, hejbejte se!

Právě proto, aby nebylo nutné místo klidného posezení běhat z místa na místo, je na počátku realizace nejdůležitější promyslet umístění terasy. Vzhledem k tomu, že prostředí terasy budete obývat od brzkého jara do babího léta, je dobré myslet na sluneční paprsky, které se lehce mohou změnit z příjemného společníka na nepříznivý prvek, před kterým se nelze schovat.

Nejvhodnější orientací je tedy západ či jihozápad, kde Vás zahřejí paprsky, které nedosahují takové ostrosti. Naopak se vyhněte orientaci na jih, kde by Vás slunce doslova spálilo. A severu, kde by se v rozsáhlým stínem žádný paprsek nepronikl. 

Dům s terasou

Dřevo - materiál, který se nikdy neokouká

Není žádným překvapením, že dřevostavbám prostě dřevo sluší. A to platí dvojnásob, zvláště v případě dřevěných teras, které k těmto stavbám dokonale padnou. Zachováte si tak důležitý jednotný vzhled a architektonický charakter celého Vašeho pozemku. Myslete na to, že vybraný materiál musí odolat všem rozmarům počasí a také drobným nehodám, které se během oslav stanou během lusknutí prstu.

Pokud chcete, aby Vaše terasa byla nenáročná na údržbu, vynikala vysokou odolností a trvanlivostí, širokou škálou barevných odstínů, musíte sáhnout hlouběji do peněženky a pořídit si tak spíše exotické varianty dřevin. Pokud neznáte akát, pak je pravý čas se s ním seznámit, neboť právě terase poskytne díky své hustotě dřeva a odolnosti skvělé benefity i bez toho, aby to bylo finančně náročné. Využít můžete také dub, tepelně modifikovanou borovici či modřín. Vždy doporučujeme ochranu dřeva pomocí speciálních nátěrů. 

Terasa

Terasa - exkluzivní brána do Vašeho světa...

Terasa jako uvítací centrum celého domu může sloužit v tom případě, že ji vhodně propojíte s místnostmi v domě. Nejvíce se tak hodí propojit terasu s místnostmi, kde trávíte nejvíce času a jsou místem pro návštěvy a oslavy. Zkrátka jsou centrem veškerého společenského dění. V tomto případě se hodí terasu propojit s místnostmi, jako je kuchyň, jídelna, a nebo obývací pokoj.

...nebo místo pro dokonalé souznění s přírodou   

Pokud disponujete domem, který je umístěný ve svahu, tak vhodně vybraná terasa dokáže jeho kouzlo podpořit. Můžete si tak užívat na takovém místě, kde neexistuje hranice mezi samotným domem a přírodou. Stačí vyjít na terasu a jste součástí nádherné a harmonické přírody. Dům se stane přirozenou součástí přírody, stejně jako samotná příroda se stane součástí domu.  

Atraktivní prvek dnešních zahrad - garážové stání

Dokonalou ochranu pro Vaše oblíbené vozidlo poskytne garážové stání. Ale nejenom to. Mnohé benefity přinese také přímo Vám. V první řadě se může stát originálním prvkem Vaší zahrady, který můžete vyladit do dokonalé podoby, která podpoří či dokonce zvýrazní ráz zahrady. Takovým, který i Vás dokáže ochránit před rozmanitými výkyvy počasí s poskytnutím místem pro relaxaci.

Takhle může vypadat i Vaše terasa...

  • Dům s terasou
  • Dům s terasou
  • Dům s terasou
  • Dům s terasou

Dokonalost souznění dřevěných prvků

I zahrada je místem, kde rádi trávíte své volné chvíle a vychutnáváte si pohodu rodinného života? Naše domy se žádné výzvy při realizaci dřevěné terasy nebojí. V naší nabídce najdete bungalovy, ale i patrové domy, které se pyšní přístupem na zahradu. Dokonalé chvilky tak můžete prožívat jednoduše jedním krokem z kuchyně, ložnice či dalších pokojů.