Upravit stránku

Dřevo je láska. A pokud jste ji v něm spatřili i Vy, určitě se jím chcete obklopit. Bydlení v dřevostavbě je proto skvělou volbou, která uspokojí Vaše srdce i rozum. Dřevo Vás může samozřejmě těšit i v interiéru, kde si na něj můžete sáhnout a přivonět si k němu.

A v podobě dřevěné podlahy Vás potěší dvojnásobně. Nenechte se odradit její údržbou, která je velmi jednoduchá. 

Dřevěná podlaha

Čím méně vody, tím lépe

Asi Vás nepřekvapí, že dřevěnou podlahu je nejlepší udržovat suchou cestou. Jejím největším nepřítelem je totiž voda. Při běžném úklidu se proto snažte co nejvíce nečistot vysát či zamést. Jednou za čas samozřejmě podlahu můžete setřít, ale nikdy ne tak, aby voda na podlaze stála! Ať je mop pouze vlhký a nekape z něj voda. 

  • Na úklid olejované dřevěné podlahy doporučujeme speciální spray mopy, které na podlahu nastříkají čisticí prostředek, a pak ho hned setřou. Případně použijte vodu s mýdlem na dřevěnou podlahu. Především u olejované podlahy platí, že mop nesmí být mokrý, ale jen vlhký
  • Údržba lakované podlahy je o něco jednodušší. Lak totiž povrch dřeva uzavře a vytvoří tvrdou, neprodyšnou vrstvu. Z té jednoduše odstraníte všechny nečistoty a můžete ji i celkem bez obav setřít. 
Jak pečovat o dřevěnou podlahu
Pamatujte, že nejlepší ochranou dřevěné podlahy je prevence. Nenoste si domů na botách písek a dobré kamínky, pomůže rohožka v předsíni. Proti škrábancům a důlkům od nábytku pomohou plstěné podložky. Nejenže ochrání samotný nábytek, ale především dřevěnou podlahu.

Jak na odolné skvrny?

K životu patří sem tam rozlité víno, vyteklá myčka nebo pastelky, které se zatoulají mimo papír. Takové skvrny si pak žádají speciální postup na jejich odstranění. Mokré skvrny co nejrychleji odsajte papírovou utěrkou, pak místo vyčistěte mýdlem na dřevěné podlahy. Speciální čističe si pak poradí např. i se šmouhami od bot nebo s již zmíněnými pastelkami. Proto byste je měli mít vždy po ruce.

Dřevěná podlaha jako živoucí součást Vašeho domova

Ne všechno, co je krásné, musí být dokonalé. Ukázkovým příkladem je právě dřevěná podlaha. Ta s Vámi žije. Je svědkem prvních her vašich dětí, kutilských pokusů v podobě přivrtané poličky i návštěv, které vítáte s otevřenou náručí. Dovolte jí tedy sem tam nějaký škrábanec nebo flíček. 

Na opravu dřevěné podlahy ale přece jenom přijde po pár letech čas. Drobných škrábanců se zbavíte speciální sadou na opravu dřevěné podlahy, jejíž součástí je vosk, který dočasně rýhy zamaskuje.

Po kompletním přebroušení a nalakování (nebo olejování), ale bude podlaha zase jako nová. A to je největší výhoda dřevěných podlah. Že prožijí život s Vámi, Vašimi dětmi i vnoučaty. A budou stále krásné.

Dřevěná podlaha s vámi vydrží po generace