Upravit stránku

Kuchyně je dominantou domu. Z celého interiéru řešíme nejvíce právě kuchyň. Aby byla prostorná, praktická a v neposlední řadě také krásná. Musí taky ledasco vydržet, být z kvalitního materiálu, precizně smontovaná.

Víte ale, co Vás nejvíce ovlivní při vaření? To, jak je kuchyně naplánovaná. Jestli zbytečně neběháte z jednoho konce na druhý. Věřte, nebo ne, správně poskládaná kuchyň Vám dokáže ušetřit spoustu času. V RD Rýmařov spolupracujeme s výrobcem kuchyní Lamont, který má tohle všechno v merku. I tak ale pro Vás máme pár tipů, jak by Vaše vysněná kuchyně mohla vypadat.

Kuchyně v dřevostavbě KUBIS 74

Na velikosti a tvaru (ne)záleží

Je jedno, jestli bude mít kuchyň tvar do písmene L, U nebo bude rovná, s ostrůvkem či bez něj. Většinou jste omezení umístěním oken, dveří nebo jídelnou. Možná jste při plánování kuchyně zaslechli něco o tzv. kuchyňském trojúhelníku, který značí prostor mezi lednicí, dřezem a sporákem. Ten ale odporuje skutečnému průběhu vaření od přípravy surovin až po servírování. Doporučujeme tedy řídit se jiným pravidlem: skladovat, očistit, nakrájet, uvařit, servírovat. S tím samozřejmě souvisí nejen umístění spotřebičů, ale také nádobí a dalšího kuchyňského náčiní.
Vždycky je lepší, když se kuchyň přizpůsobí Vám, nikoliv naopak. Jste vysocí nebo naopak malí? Nechte si kuchyňskou linku udělat tak, abyste se u ní nemuseli hrbit nebo stát na špičkách. Není třeba držet se za každou cenu standardních rozměrů.

Plánování kuchyně

Vařicí zóna

Teď už máte suroviny čisté, nakrájené, připravené k vaření. Na zónu čištění by tedy logicky měla navazovat zóna se sporákem a trouba. Co se týče nádobí, doporučujeme mít tu všechno, co se Vám k vaření hodí, tedy hrnce a pokličky, vařečky a plechy.

Místo na servírování

Tento prostor je často velmi podceňovaný, přitom je velmi důležitý. Ideální je, když v této zóně máte po ruce talíře, na které rovnou z hrnců, pekáčů nebo plechů můžete servírovat jídlo. To pak putuje rovnou na stůl!

Inspirujte se kuchyněmi Lamont v našich dřevostavbách

1
2
3
4