Upravit stránku

Když před sebou máte jen holou parcelu, nemůžete se dočkat, až na ní vyroste dům. Když už bydlíte, těšíte se, až si na zahradu zasadíte první strom. A když máte i ten strom, ke štěstí Vám zbývá už jen místo, kde si můžete v klidu posedět, relaxovat a užívat si svého nového bydlení. Vašeho vlastního světa, který jste si svými silami vytvořili. Za to si zasloužíte odměnu! Jak na takovou vysněnou terasu?

Správná orientace terasy – 90 % úspěchu 

Terasu budeme využívat hlavně od pozdního jara přes léto až po brzký podzim. Zatímco na jaře a na podzim chceme chytat co nejvíce slunečních paprsků, v létě se před nimi spíše schováváme. Aby nám na terase bylo vždycky dobře a užili jsme si ji na maximum, je důležité, na jakou světovou stranu bude orientovaná, zda ji bude stínit náš nebo sousedův dům apod. Pokud na terasu zase tolik nespěcháte, doporučujeme vypozorovat, jak se slunce pohybuje po Vaší zahradě.

LOCUS 119 a jeho terasa

Tam, kde celý den praží (především jižní strana), není na terasu úplně vhodné místo. Většinu dne by na ní nebylo k vydržení. Obecně lze říci, že nejlepší orientace terasy se na jihozápad, západ. Přes den tam sice svítí, ale ne tak ostře a večer, kdy už je sluníčko slabší, Vás příjemně zahřeje. Platí, že nejnevhodnější orientace terasy je na sever. Tam Vás bude trápit stín a terasu využijete jen v opravdovém horku, kdy se do ní půjdete zchladit.

Materiály – dřevostavbě sedí dřevěná terasa

Ale není to podmínka! V podstatě je úplně jedno, z čeho terasu uděláte. Hlavní je, aby se Vám líbila a dobře se udržovala. Při výběru materiálu počítejte s tím, že musí snášet všechny rozmary počasí. A také Vaše oslavy. No řekněte, komu někdy neupadl steak z grilu? Nejčastějším materiálem na terasu je dlažba nebo exotické dřevo. Myslíme si, že každé dřevostavbě sluší dřevo. Volba je ale samozřejmě na Vás. 

Naše dřevostavby jsou na terasu připravené

Víme, že propojení domu se zahradou je velmi důležité. Proto mají naše bungalovy i patrové domy vždy přístup do zahrady. Nejčastěji z obývacího pokoje, ale také z ložnic a pokojů (jako třeba LARGO 122). Řada našich domů má také již v základní ceně garážové stání. Můžete ho využívat klidně i jako pergolu. 

Inspirujte se terasami našich zákazníků

LARGO 122
NOVA 77
KUBIS 632
LOCUS 119
1
LARGO 98
LARGO 98
NOVA 101
KUBIS 631
2
NOVA 101
LARGO Atyp
KUBI 74
3