Upravit stránku

Dnešní trendy v oblasti interiérů hovoří jasně: musejí být otevřené, vzdušné. Co když se ale chcete vydat opačným směrem a po vzoru svých rodičů a babiček oddělit kuchyň od obýváku? Je to poměrně velké rozhodnutí, které byste měli důkladně promyslet. 

Vnitřní dispozice domu by měly vždy kopírovat Váš způsob života. Pokud rádi trávíte volný čas společně s celou rodinou a často k Vám chodí návštěvy, bude pro Vás vhodnější spojit kuchyň s obývákem. Když budete připravovat rodinný oběd nebo chystat občerstvení pro návštěvu, budete neustále s nimi a nic Vám neuteče. To je velká výhoda takto spojeného prostoru. Má ale i spoustu nevýhod: 

  • Musíte vybírat méně hlučné spotřebiče, které Vás nebudou rušit v poklidném sledování večerního filmu. A to se samozřejmě pojí i s o něco vyššími náklady. 
  • Výkonnější digestoř je nezbytností. Je nepříjemné, když se pachy z vaření linou skoro po celém domě. Navíc ze smažení apod. Vám můžou načichnout záclony nebo gauč. Kuchyň s obývákem představují většinou velký prostor, proto je důležité koupit dostatečně výkonnou, a tedy i dražší, digestoř. 
  • Je nutné dodržovat stejný styl kuchyně a obýváku. Pokud tedy milujete střídání stylů, bude pro Vás lepší mít kuchyň a obývák odděleně. 

Výhody oddělené kuchyně a obýváku

Nemusíte být zrovna stará škola, abyste toužili po spojené kuchyni a obýváku. Pokud jste přesvědčení, že tento trend není pro Vás, nenechte se strhnout a stůjte si za svým. Když máte kuchyň samostatně, nemusíte tolik řešit hlučnost spotřebičů. Můžete mixovat, smažit nebo naklepávat řízky, aniž by to rušilo další členy domácnosti. A že byste se cítili odtržení od zbytku rodiny či od hostů? To se dá snadno vyřešit. Dejte si do kuchyně velký jídelní stůl. Uvidíte, že i návštěvy rádi posedí u stolu než v obýváku u televize.

Jak to řešíme v RD Rýmařov

V našem katalogu typových domů najdete ty s oddělenou kuchyní i spojenou kuchyní s obývákem. U řady domů jsme tuto problematiku vyřešili tak, že součástí obývacího pokoje je kuchyňský kout, který kdykoliv můžete oddělit zasunovacími dveřmi. Když jsou dveře skleněné, zůstává navíc zachována světlost a vzdušnost interiéru. Jestliže si vyberete typový dům, kde takové dispozice nejsou, bez problému je upravíme tak, aby Vám to vyhovovalo. 

Dřevostavby s chytře oddělenou kuchyní a obývákem: