Upravit stránku
Koupelna už dlouhou dobu není jen užitková místnost na mytí a koupání. Je to místo, kde dochází k očistě těla a relaxaci. Zbavíte se zde špíny, uvolníte se, přijdete na jiné myšlenky. Jde o zásadní prostor, kde můžete být sami sebou. Je tedy důležité koupelnu vybavit hezky, moderně a hlavně prakticky. Nadčasovost koupelny je zásadní. Volte tedy spíše jednoduché, střídmé designy, které se vám neomrzí a časem neokoukají. Koupelně pak můžete vdechnout punc luxusu a osobitosti unikátními doplňky, které můžete měnit stejně často, jako se mění trendy interiérového designu. 
Levitující skříňky, neutrální barvy a přírodní motivy jsou moderními trendy koupelen
Moderní koupelna

Koupelna snů je pro mnoho majitelů synonymem ukázkové koupelny z katalogu s dvojitými umyvadly a rozsáhlou mramorovou podlahou. Nové trendy však směřují spíše k menším koupelnám, kde je kladen důraz na efektivitu a funkčnost. Tajemství malých koupelen spočívá v jejich útulnosti a zároveň nepřeplněnosti, každý centimetr se počítá a musí být chytře využit. Nevzdávejte se tedy hned vysněné vany. Proberte svoji představu s odborníkem, který jistě přijde na způsob, jak ji do malé koupelny vmáčknout, spolu s umyvadlem, pračkou a skříňkou na ručníky. 

Koupelnový radiátor vytopí koupelnu a prohřeje ručníky

Máte-li v koupelně zimu, využijte k jejímu vytopení koupelnový radiátor. Tyto topné žebříky mohou být napájeny teplovodním systémem i elektřinou z běžné domácí zásuvky. Vzhled těchto topných žebříků jde s dobou stejně jako vše ostatní. Vyberte si ten, který do vaší koupelny zapadne jak barvou, tak strukturou a tvarem.

1
Moderní koupelna v dřevostavbě

Návrat ke kořenům

Neutrální barvy jsou v koupelnách stále oblíbené. Bílá, šedá nebo teplá hnědá barva vypadají elegantně a dobře se kombinují s dalšími organickými odstíny, které jsou nyní v módě. Jedná se o přírodní barvy jako tmavě zelená, tmavě hnědá nebo modrá. Nová barva, která se postupně vkrádá do koupelen je černá. Objevuje se v doplňcích, bateriích i na obkladech a dlažbách. Chybu neuděláte ani s obklady a dlažbou, které imitují přírodní materiály, jako jsou dřevo nebo kámen. Aktuálním trendem je přinést do koupelny co nejvíce z přírody a exteriéru, proto jsou nejvhodnějšími doplňky živé květiny, sukulenty a trávy.

Přírodní motivy se promítají i do skříněk a nábytku, který budete do koupelny pořizovat. Jednoznačný prim hraje tropické dřevo jako třeba akát, které dobře reaguje v místnostech s vysokou vlhkostí. Namísto těžkotonážních skříněk vyberte spíše jednoduché vzdušné regály. Pokud už teď víte, že se Vám v nich nepovede udržet pořádek, zvolte závěsné levitující skříňky.

Nové technologie v koupelnách

Nahřívací záchodová prkénka, tlumení světel pomocí hlasu, automatické odvětrávání. To a mnoho dalšího patří do nejnovějších technologií, kterými disponuje chytrá domácnost a nyní i koupelna. Sprcha s teplotou vody přesně pro Vás nebo zrcadlo, které Vám řekne, co Vás dneska čeká a jak Vám to sluší, už nejsou jen úsměvné scény ze sci-fi filmů.

Volně stojící vany jsou IN i v malé koupelně

Vany byly v posledních letech na ústupu, ale teď zažívají svůj velký comeback. Velkým trendem je volně stojící vana. Našla si cestu i do koupelen, které nemají čtvereční metry nazbyt. Krásné jsou i zapuštěné vany, vyhýbejte se však hranatým tvarům. Naopak dejte přednost oválným liniím, které jsou více harmonické.

Koupelna s wellness zónou

Sauna nebo vířivá vana v koupelně už nejsou nedostupným luxusem. Nároky na bydlení se stále zvyšují a výrobci saun a infrakabin přicházejí na trh se stále novými výrobky, které nejsou náročné na prostor nebo instalaci. Máte-li v koupelně volné místo dva krát dva metry, sauna se vám do ní pohodlně vejde. Pravidelné saunování pozitivně působí na lidskou psychiku a imunitní systém. 

1
2
3
Prostorné sprchové kouty walk-in jsou stále moderní a praktické

Prostorné sprchové kouty

Dalším trendem moderních koupelen jsou prostorné sprchové kouty. V žebříčku oblíbenosti se na výši drží takzvané kouty walk-in, které jsou zpravidla bez vaničky. Pokud vám to tloušťka zdí dovoluje, zvolte podmítkovou sprchovou baterii, budete tak místo do sprchy vstupovat pod tropický vodopád nebo letní deštík.

Moderní koupelna v dřevostavbě

Mosazné baterie jsou luxusním detailem

Nerezové baterie jsou nadčasovou klasikou, trendem moderních koupelen je však mosaz. Mosazná baterie se skvěle doplňuje s bílou, šedou i černou barvou. Roztříští uniformitu koupelny a dodá jí nádech luxusu. Mosaz je navíc tradiční obnovitelný materiál, ke kterému nejnovější trendy směřují. Ať už zvolíte podmítkovou baterii nebo klasickou stojánkovou, s mosazí chybu rozhodně neuděláte.

Závěsné toalety jsou už standardem moderních koupelen

Závěsné toalety jsou stále v módě

Klasickým, volně stojícím toaletám už odzvonilo. Závěsné WC je nejen moderní, ale velmi praktické a dobře se udržuje. V moderních koupelnách se tyto toalety využívají již několik let a bude tomu tak i nadále. Novinkou jsou inovativní předstěrové systémy závěsných WC, které výrobci dodávají v zajímavých designech. Zároveň zaručují jejich snadnou montáž, často bez vyzdívání.

Nezapomeňte na dobré osvětlení

Správně zvoleným osvětlením navodíte v koupelně příjemnou atmosféru. Jiný druh světla je zapotřebí pro holení nebo nanášení make-upu. A právě designové trendy se na osvětlení koupelen zaměřují. Existuje mnoho technik osvětlení koupelen. Zapuštěné světelné lišty nebo bodová světla jistě zná každý.

Trendem jsou světelné tyče nad umyvadlem nebo například lustr. Ten se hodí do koupelny s vanou. Novinkou v osvětlení jsou světelné pásky za zrcadlem, které jsou decentně schované, ale zrcadlo krásně nasvítí. Nechte si do koupelny instalovat stmívače a samostatné světelné okruhy. Jen tak docílíte té správné světelné harmonie.

Osvětlení v koupelně