Upravit stránku

Dřevostavby jsou krásné, trendy, ekologické i finančně dostupné. Bydlení v nich musí být přímo pohádkou! Není v tom však háček? Neschovávají dřevostavby ve skříni nějakého kostlivce? Zatím se žádný neobjevil. A to navzdory tomu, že do skříní, komůrek a špajzů by se jich vešlo požehnaně. Právě na možnosti těchto úložných prostor v dřevostavbách se podíváme.

Každý si jistě pamatuje strach, který nás v dětství popadl, když babička poprosila, ať doneseme dědovi ze sklepa pivo. Sejít těch několik schodů sám, byla úplná stezka odvahy. Všude kolem Vás temno, vlhko, pavouci a většinou i kupa harampádí.

Dřevostavby však sklepy nemají, a proto jsou děti těchto strašidelných zážitků ušetřeny. Problém však nastává ve chvíli, kdy potřebujete přes léto uskladnit lyžařskou výbavu, v zimě kupu nafukovaček k vodě a po celý rok různé drobnosti, které by se někdy mohly hodit. 

Sklep v bungalovu nahraďte půdou

Skvělé řešení nabízejí překvapivě bungalovy. Tato moderní varianta bydlení se hodí zejména pro pozemky o větší rozloze. Jedná se totiž o nízkopodlažní domy, které nenaženou m2 v prvním poschodí. Zde se proto hodí každý centimetr. Tyto domy však skýtají perfektní příležitost, pro vybudování pochozí půdy. Ta pak nabídne dostatek prostoru pro uskladnění sezónní výbavy, okoukaného nábytku i oblečení po dětech. A navíc se nemusíte bát, že se ve vlhkém sklepě poškodí nebo pokryjí plísní.

Oproti klasickým zděným domům mají navíc všechny dřevostavby jednu úžasnou vlastnost. Při stejné rozloze zastavěné plochy totiž poskytují víc plochy užitné v porovnání se zděnou stavbou. Tento rozdíl pak může vyčarovat až 20 % místa navíc. A jak je to možné? Kouzlo tkví v šířce obvodových stěn, které jsou při zachování stejných energetických parametrů podstatně užší než cihlové zdi.

SEVERUS

Bydlete stylově a moderně

Současné trendy v bydlení fandí vzdušným interiérům. Rozlehlé průchozí místnosti, které v rýmařovských dřevostavbách najdete, jsou v kurzu a přímo si říkají o vestavěnou skříň. Takový kousek nábytku je nejenom nesmírně praktický pro úsporu obytné plochy, ale může se stát i luxusním základem interiéru.

Skříně na míru umožňují prostor pro Vaši fantazii. Vyprojektujte si nábytek přesně podle svých představ! Používejte sklo, zrcadla, dřevo a další materiály. Výslednou podobu můžete konzultovat s architektem, který upraví případné nedostatky a vy získáte originální dominantu nového interiéru.

Výhody patrových domů

V patrových domech se úložný prostor řeší úplně jinak. Významnou roli tu hraje schodiště. Pod ním se obvykle budují komory se svažujícím se stropem. Pak vzniká dostatek místa pro věci, které nepotřebujete stále na očích, ale občas se hodí mít je po ruce. Zvolit můžete také variantu vzdušného schodiště. V tomto případě je dobré využít spodní prostor pro vestavěnou skříň. Účelně tak využijete každý centimetr Vašeho skvělého nového domu na klíč a bydlení bude skutečnou pohádkou.

Zjistěte, jaká řešení úložného prostoru nabízejí i další typy domů v našem katalogu.

KUBIS 74