Upravit stránku

Plánujete stavět rodinný dům a zajímá Vás, ve kterém ročním období je nejlepší začít? Téměř každý stavebník by Vám odpověděl, že nejvhodnějším obdobím je jaro. Teploty jsou příznivé – není ani zima, ani vedro, což prospívá stavebním materiálům. Jediné, co by mohlo stavbu pozastavit jsou dlouhodobé srážky a po zimě podmáčená půda. V zimě je stavba téměř nemyslitelná. Tohle všechno platí ale pouze v případě zděných domů. Dřevostavby jsou na tom mnohem lépe – nezastaví je totiž ani mráz!

Dřevostavba si nevybírá. Nevadí jí vedro, ani zima

Při stavbě zděného domu jsou stavitelé velmi ovlivňováni počasím. V zimě se většinou nic dělat nedá, stavební materiály mají doporučené pracovní teploty (většinou do 5 °C). 

Skiareál Pstruží

Totéž platí v létě při velkých vedrech, kdy materiály příliš rychle schnou, což neblaze ovlivňuje jejich vlastnosti. Ale dřevostavby, to je jiná. Můžeme je stavět po celý rok, což je jedna z jejich největších výhod. Zvládneme montovat i v hlubokých mrazech. Důkazem je například skiareál Pstruží v Beskydech, kde nás nezastavila zima ani sníh. Dokonce zvládáme montáže i v -15 °C! A to už je nějaká zima, nemyslíte?

Proč můžeme montovat i v zimě?

Mráz nám oproti zděným stavbám hraje do karet. Více než zima nám totiž vadí déšť, který v zimě zas tolik nehrozí. Stavbu nemusíme nechat přemrznout (moderní zdicí systémy také nevyžadují přemrznutí, ale tato podmínka je v lidech stále velmi zakořeněná), nenecháváme ji stát ladem a práce na sebe pěkně navazují. Pro Vás jako investora může být tato výhoda dřevostavby rozhodující.

Celý rok můžeme stavět díky našemu speciálnímu systému prefabrikovaných panelů. Stěny domu vyrábíme v rýmařovských halách a na místo stavby je dovezeme i s okny a dveřmi. Začínáme montovat horní stavbu ať je mráz, nebo vedro. Používáme totiž suché technologie, které nepotřebují schnout. Montáž horní stavby domu máme díky tomu hotovou do 1 měsíce.

Pokud se rozhodnete pro dřevostavbu, buďte si jistí, že Vás nebude omezovat počasí. Překážku pro nás nepředstavují ani tuhé mrazy.

  • Skiareál Pstruží - montáž
  • Skiareál Pstruží
  • Skiareál Pstruží - montáž