Upravit stránku
Stačí otevřít dveře a na první dobrou na Vás dýchne atmosféra celého bytu. A první dojem, ten už nezměníte. Dopřejte si proto ten nejlepší. Oceníte to nejenom Vy, ale taktéž návštěvy. A jak ho docílíte? Tím, že prostor bude naplněn dokonalou symbiózou funkčnosti, praktičnosti, ale taktéž reprezentativnosti. 

Základ, na kterém předsíň stojí? Kvalitní podlaha

Výběr podlahové krytiny není radno v tomto případě podcenit. Musí „ustát” náročnou zátěž plnou nečistot, kamínků, bahna či deštivého počasí. Nejodolnějším vítězem vychází v tomto případě keramická dlažba, která je praktická a snadno se udržuje.

Uvažujete o podlahovém topení? I v tomto případě je keramická dlažba jasným favoritem. Klade nejnižší odpor a má vysokou tepelnou vodivost. Moderní jsou velké formáty.

A co barevný kolorit? Vlastníte-li světlou předsíň, můžete si dovolit i tmavší odstíny. V druhém případě rozjasněte interiér příjemnějšími světlými tóny. Vedle nešlápnete ani s linoleem či marmoleem

Předsíň

Boty a svršky... Kampak je jenom schovat?

Botník. Jedna z nejdůležitějších částí předsíně. Typ volte podle počtu členů a potažmo párů bot. Do malého prostoru se hodí výklopné botníky, které můžete instalovat přímo na zeď. Větší prostor můžete doplnit bytelným a prostorným botníkem.

Sezónní svršky najdou své místo na věšácích. Pokud oplýváte dostatkem prostoru, pak umístěte do předsíně stojací věšák, který může plnit i funkci designového neotřelého prvku. V opačném případě je nejlepší variantou nástěnný věšák, který vyniká stabilností a ušetří vám mnoho prostoru navíc. Pod něj můžete umístit poličky, které slouží jako prostor pro odkládání tašek, klíčů a dalších drobností.

Pořiďte si skříň bez kostlivce...

Každému z nás se stane, že někdy disponuje takovým množstvím oblečení, které je potřeba schovat před zrakem zvídavých návštěvníků. Jako skvělý prostředek vám poslouží skříň. Vhodnou variantou je vestavěná skříň, která využije každého centimetru. Další variantou jsou klasické skříně. Vhodnou volbou jsou skříně s posuvnými nebo zrcadlovými dveřmi, které opticky zvětšují prostor.

Oblíbenosti se dostává otevřeným skříním, které můžete doplnit poličkami, šatními tyčemi, poličkami, šuplíky, drátěnými koši, přihrádkami a dalšími rozličnými komponenty, které můžete uzpůsobit nejenom podle Vašeho vkusu, ale především Vašich potřeb. 

Předsíň

Buďte originální - vytvořte si dokonalou vstupní vizitku

Chcete dopřát všem ten nejlepší dojem z předsíně? Jednou z nejlepších možností je uspořádat a vyzdobit prostor osobními předměty. Stěny můžete ozdobit oblíbenými obrazy a fotkami. Nabízí se zde vyvěsit různé tabulky a kalendáře, které Vám zajistí dokonalý přehled o všech členech rodiny. Nezapomínejte však, že předsíním nejvíce sluší jednoduchost.

Když barvám vévodí minimalismus

Při volbě barev buďte obezřetní. Klasickou čistou a jemnou bílou barvou nikdy nic nezkazíte. Uzavřený prostor nenabízí moc možností využít divokých barevných variací. Pokud máte rádi výraznost, zvolte si nějaký nápadný prvek, který se objeví na skříni, botníku nebo křesílku. 

Doplňky, které hrají významnou roli

Dům

Předsíň je místností, která je ochuzena o denní světlo. Proto je více než důležitý správný výběr osvětlení. Jediné, co vás limituje je velikost prostoru.

Vhodnou variantou je světlo s více světelnými zdroji, osvětlující velkou část prostoru. Využít můžete také světla nástěnná. Oblíbené jsou lustry s LED světly a taktéž LED pásky, které prostor zatraktivní. Pokud myslíte na praktičnost využití světla, nebojte se instalace pohybových čidel.

Dejte také prostor velkému zrcadlu, skvělému nositeli optického klamu, díky kterému můžete zvětšit prostor.

Při deštivém prostředí Vám skvěle poslouží odkapávač na boty a stojan na deštníky. Zmatek a nepořádek Vás nedožene, pokud využijete věšáků, doplňků a závěsných přihrádek na malé drobnosti.

A co více si přát, než otevřít vstupní dveře domu a nechat na sebe dýchnout příjemnou rodinnou atmosféru. S našimi tipy se Vám podaří vytvořit prostor, který bude mít nezapomenutelný první dojem