Upravit stránku

Bydlení v podkroví, to je romantika. Protože pokud máte dům v pěkném prostředí, můžete se kochat krásným výhledem. V noci zase máte strop plný hvězd. Podkroví má svou nezaměnitelnou atmosféru, proto je tak oblíbené. Ne náhodou jsou podkrovní byty ve městech nejnákladnější.

Podkroví v sobě ukrývá ale i další výhody. Pokud tedy přemýšlíte, jaký dům si vybrat, možná Vás přesvědčíme, že podkroví je to pravé ořechové.

DIMENZE 90

Pusťte si domů více světla

Největší výhodou podkroví je dostatečná světlost interiéru. Správná střešní okna pustí domů doslova lavinu přirozeného světla, která Vás nabije optimismem. Navíc Vám okna umožní nádherný výhled odkloněný od rušných ulic. V podkroví je vždy velmi důležité vybírat kvalitní okna. V rýmařovských dřevostavbách používáme spolehlivá střešní okna Velux. Mají prvotřídní izolační schopnosti a nemusíte se bát, že by jimi protékalo. Někteří majitelé podkroví hovoří o větší hlučnosti při dešti, ale zároveň dodávají, že jde pouze o zvyk.

Typové dřevostavby s podkrovím:

  • NOVA
    NOVA
  • DIMENZE
    DIMENZE
  • SOLO
    SOLO

V podkroví ušetříte

Další výhodou podkroví, stejně jako každého patra, je úspora za vytápění. Teplo totiž stoupá vzhůru a podkroví se rychleji vyhřeje díky spodnímu patru. Podkroví má také kvůli šikmým stropům zpravidla menší objem místností, díky čemuž není potřeba tolik tepla na vytopení. Pokud není podkroví dobře izolované, může se v létě přehřívat. Na místě je potom pořízení klimatizace. Základem je ale vždy kvalitní tepelná izolace. Naše dřevostavby mají strop nad podkrovím zateplený celkem 280 mm minerální vaty. Součinitel prostupu tepla je U = 0,14 W/m2.K.

Podkroví probudí Vaši fantazii

Vaše podkroví bude bezpochyby originální. Nějaký ten kousek nábytku z obchodu samozřejmě využijete, ale doporučujeme nábytek na míru. Pomůže Vám využít možnosti podkroví do posledního centimetru. Berte to jako možnost seberealizace a pořízení osobitého bydlení, které vyjadřuje Váš životní styl. 

Rodinný dům s podkrovím volí často rodiny, které chtějí oddělit společenskou a klidovou část domu. V přízemí bývá umístěn obývací pokoj s kuchyní, koupelna, technické místnosti a pracovna. Podkroví pak slouží pro ložnice a dětské pokoje.