Upravit stránku
Vybrat si ideální dům, který bude splňovat všechny požadavky pro Váš život, je někdy docela oříšek. Navíc se tyto požadavky v průběhu let mění. A stejně jako se může rozrůstat rodina, může se rozrůstat i Vaše dřevostavba. Atypické doplňky k dřevostavbě zatraktivní dům a poskytnou Vám další prostor pro odpočinek nebo setkávání s přáteli.

Ve spojení s přírodou

Trávíte čas venku a relaxujete nejraději s výhledem do zeleně? Potom je pro Vás nejlepším doplňkem zimní zahrada, kterou můžete využívat celoročně. Poskytne útočiště Vám i Vašim rostlinkám a Vy tak budete moci sledovat přírodu od jara až po první sníh, který Vás nezastudí. Máte-li prostornou terasu, vybudujte zimní zahradu tam. Vaše dřevostavba se tak rozroste o jednu plnohodnotnou místnost. Navíc bude přechod ze zahrady dovnitř domu plynulý a příjemnější.

Zimní zahrada na terase

Co byste měli zvážit, než se pustíte do výstavby

Na zimní zahradu stavební povolení nepotřebujete. Nejjednodušší ale je s ní počítat už na začátku a zahrnout ji do projektu domu.

Nebudeme Vám nalhávat, že zimní zahrada je levná záležitost. Její cena začíná na 100 000 Kč a v závislosti na velikosti a použitých materiálech, se může vyšplhat až do astronomických částek. Snížit rozpočet můžete tím, že si zahradu postavíte svépomocí, kdy se výsledná cena rovná nákladům na materiál a Vašemu času.
Pergola u dřevostavby NOVA 86

O jaké další doplňky můžete dřevostavbu rozšířit?

Velmi oblíbeným doplňkem je i zastřešená pergola. Tu můžete využívat při pořádání oslav nebo společného grilování. Ať už si budete užívat pergolu sami, nebo s rodinou a přáteli, díky zastřešení Vás do domu nečekaná přeháňka neodežene. 

Pokud nemáte vybudovanou garáž, možná Vám přijde vhod kryté parkovací stání. To ochrání auto před deštěm a sněhem. Zároveň se dostanete domů suchou nohou, i když máte v autě velký nákup.

Doplňky k dřevostavbám představují jednoduchou a rychlou možnost, jak Váš dům rozšířit o další funkční prostor, který vám ulehčí a zpříjemní život. Správně zvolené materiály a barvy těchto přístavků Vám pozdvihnou celkový vzhled dřevostavby. Vy se tak můžete podepsat na osobitém vzhledu Vašeho domova.