Upravit stránku

Zanedlouho tomu bude 46 let, co jsme postavili první rodinný dům. Tenkrát se mu říkalo okál a stačilo mu jen pár měsíců, aby se stal slavný a tolik oblíbený. Už v roce 1970 stál v Jeseníku první vzorový dům, který dělal firmě tu nejlepší reklamu. V prvním roce lidé mohli bydlet už v 68 rodinných domech, následující rok se toto číslo zvedlo na neuvěřitelných 271 domů a poté se ještě zdvojnásobilo.

Aktuálně vyrábíme díky moderním technologiím 9 domů týdně a až 500 domů ročně. Přidejte se k tisícům spokojených zákazníků.

Jak šel čas s rýmařovskými domy

Společnost, tehdy ještě RD Jeseník, prospívala a každoročně vykouzlila úsměv na stovkách tváří. I přes všechny překážky, které se jí stavěly do cesty, si dokázala udržet zaměstnance, technologie a svoje zákazníky. Kromě rodinných domů vyráběla také bytové domy, stavební buňky i čtyřbuňky, o které byl obrovský zájem. Vyváželo se i do zahraničí.

Dnes se věnujeme primárně výstavbě rodinných domů a realizaci developerských projektů, jako jsou například Seefeldergasse, Doubravické domy nebo Jahodnice. Současně můžeme zájemcům o zdravé a ekonomické bydlení nabídnout 38 typových domů a 6 novinek v podobě domů Exclusive.

Pár čísel nakonec:

  • První rýmařovský dům s výrobním číslem 001 jsme vyrobili 9. srpna 1971 a putoval na Hodonínsko.
  • V roce 1972 jsme vyrobili 271 domů. Mezi nimi byl i první s plochou střechou.
  • Po uvedení firmy do trvalého provozu jsme měli 630 zaměstnanců. O pět let později už 936.
  • V roce 1976 z výrobních hal v Rýmařově odešlo 906 domů.
  • Aktuálně vyrobíme 9 rodinných domů týdně a cca 500 domů ročně.
  • V současném katalogu RD Rýmařov si vybíráte z 38 typových domů a 6 domů Exclusive.
  • V únoru 2016 postavíme rodinný dům s pořadím 23 000.
RD Rýmařov má sice výrobní haly pořád na stejném místě, ale technologie, vybavení a použité materiály se s bývalými okály už nedají srovnávat. Doba postoupila a s ní se samozřejmě rapidně zvyšují také nároky na bydlení. A my se snažíme Vám co nejvíce vyhovět. Abyste byli ve svém novém domově šťastní.