Upravit stránku

Velký projekt 31 rodinných domů a 3 bytových domů ve vídeňské ulici Seefeldergasse je pro nás skutečnou chloubou. Stali jsme se hlavním subdodavatelem dřevěných částí domů a betonových lodžií. Byty zaujímají celkem 7.379 ma pohybují se v energetické třídě B.

Nová výstavba podléhala přísným kritériím, kdy nesměly být použity materiály, které by mohly mít negativní vliv na životní prostředí. To ale není pro rýmařovské domy sebemenší problém, všechny tyto požadavky totiž splňují.

Jak se bydlí ve Vídni

Vybavení vídeňský bytů se od těch českých příliš neliší. Výhodou je, že každý byt má svou lodžii, nebo balkon. Byty ve 4. patře mají přístup na střešní terasy s krásným výhledem. Markantní rozdíl je však v úrovni vybavení společných prostor.

Je samozřejmostí, že pod bytovými domy jsou rozsáhlé podzemní garáže, ve kterých mohou parkovat i obyvatelé rodinných domů. Na ulici tak neuvidíte rušivou řadu parkujících aut. Součástí každého domu jsou také kočárkárny, sklepní kóje a technické místnosti. Raritou je společenský dům o rozloze 120 mse střešní terasou.

S realizací dřevostaveb jsme si poradili na výbornou

Technické a stavební předpisy v Česku a Rakousku se příliš neliší. Pouze jsou kladeny vyšší nároky na úspornost budovy, které ale splňují i rýmařovské dřevostavby. Předpokládaná celková potřeba energie u všech domů je tak menší než 60 kWh.mročně. Na této spotřebě se podílí jak kvalitní obálka budovy, tak i instalovaná vzduchotechnika se zpětným získáváním tepla a zdroj tepla v podobě tepelného čerpadla. V bytových domech je pak využito energeticky výhodné dálkové vytápění.

Náš čas nastal při přejímání hotové spodní stavby od generálního dodavatele. Stavba dřevěných domků se následně nijak výrazně nelišila. Nevyhnuli jsme se pouze některým mokrým stavebním procesům, jako byly například lité podlahy nebo omítky. Časově nejnáročnější bylo vyhotovení kvalitního dřevěného obložení a střešní krytiny.