Upravit stránku

Analytická společnost CEEC Research vypracovala exkluzivní výzkum pro organizátory našeho největšího stavebního veletrhu FOR ARCH. Výzkum odpověděl na nejžhavější otázky současnosti ohledně dřevostaveb a odhalil nejčastější obavy budoucích majitelů montovaných domů. Mnohé z nich ale nejsou podle RD Rýmařov ani dalších dodavatelů na místě.

I přestože počet realizovaných dřevostaveb v České republice stoupá, výstavba mezi bytovými domy se rozvíjí jen pozvolna. K tomuto boomu přispělo nejen rozšíření povědomí o vlastnostech dřevostaveb, ale také možnost získání státního příspěvku, který může přesáhnout i půl milionu korun.

Jak to vidí odborníci z RD Rýmařov?

Strach ze špatných izolací, vlhkosti nebo dokonce krátké životnosti rozhodně není u rýmařovských dřevostaveb na místě. Nedívejme se na dřevostavbu jako na dřevěný dům, nýbrž jako na dům ze sendviče, tedy spojení dřevěné rámové konstrukce a dalších moderních materiálů. Tím, že se v inovačních strategiích sendvičových technologií hledáme materiály s maximálními kvalitativními parametry, nemůže vzniknout podřadný výrobek se zmíněnými neduhy.

Výroba sendvičových stěn
Montáž dřevostavby RD Rýmařov

Současný zákazník hledá kvalitu a jistotu

Modelová situace dnešního zákazníka vypadá asi takto: je limitovaný výškou hypotéky, a tak hledá produkty se sníženými užitnými náklady a samozřejmě se bojí, že naletí nesolidní firmě. Z toho také vyplývá, že pouhých 31 % dotázaných považuje možnost čerpání státních dotací za výhodné. Dotační tituly se totiž proplácejí až po kolaudaci domu a zákazník tak nemá předem dostatečné finanční rezervy.

Dřevostavby RD Rýmařov tomuto zákazníkovi poskytují to nejlepší možné řešení. Inovační centrum v Ostravě dlouhodobě testuje všechny konstrukce, které jsou určeny pro nabídku trhu. Díky tomu vám můžeme nabídnout technologie s vysokým inovačním potenciálem.

Zjistěte více o dřevostavbách na letošním FOR ARCH

Poradit se s odborníky na vlastnosti dřevěných staveb můžete na stavebním veletrhu FOR WOOD, který se koná v rámci FOR ARCH od 15. - 19. 9. 2015 tradičně v areálu PVA EXPO PRAHA. Loni veletrh navštívilo téměř 75 000 lidí a zvýšil se i počet vystavovatelů. V letošním roce očekávají organizátoři akce ještě větší přísun lidí. To je další důkaz toho, jak zájem o dřevostavby roste.