Upravit stránku
Boom dřevostaveb s sebou přináší kromě všech výhod i jednu záludnost. Na trhu se objevují firmy, které se stavbou montovaných domů nemají mnoho zkušeností a Vy tak můžete tvrdě narazit. Nezávislá certifikační instituce Dřevařský ústav se nyní postará, abyste skutečně dostali kvalitní stavbu, za kterou jste si zaplatili. Na základě zkušeností a požadavků investorů vytvořili technici z ústavu speciální metodiku pro odbornou kontrolu každého konkrétního domu. O této nové službě natočili perfektní video.

Dřevařský ústav si k natáčení vybral KUBIS 631

A my máme nového herce. Dřevařský ústav si totiž do svého videa vybral právě náš KUBIS 631. Ve videu můžete sledovat, jak probíhá nejen jeho samotná výstavba, ale také kontrola odborníkem z ústavu. Získání certifikátu Kvalitní stavba je pro nás dalším úspěchem.


Dřevostavby RD Rýmařov splňují všechny kvality VVUD (Výzkumný a vývojový ústav dřevařský). Perfektní vzduchotěsnost našich domů je zajištěna kvalitní parozábranou uvnitř prefabrikovaných panelů. V Blower Door testu tedy uspějí na jedničku. Osazení oken a dveří provádíme už v našich halách a na stavbu přivážíme celé panely. Eliminujeme tak případné chyby, které by mohly vzniknout "za pochodu". Samozřejmostí je používání správných a certifikovaných materiálů.

Jak probíhá kontrola každé stavby?

O kontrolu svojí stavby si můžete požádat na stránkách Dřevařského ústavu. Odborníci pak v určené fázi výstavby kontrolují:

  • projektovou dokumentaci stavby
  • osazení oken a dveří
  • průvzdušnost/vzduchotěsnost obálky (Blower Door test)
  • měření vlhkosti dřeva ve stavbě
  • používání správných a certifikovaných materiálů

Včasnou kontrolou stavby můžete předejít mnoha chybám. V této fázi stavby je mnohem jednodušší a hlavně levnější chyby napravit. Investice do certifikátu se Vám tak několikanásobně vrátí.