Upravit stránku

Už dávno nejsou jenom chytré telefony. Vybíráme si chytré domácí spotřebiče, chceme automatizovanou, chytrou domácnost. Není se čemu divit. V dnešní rychlé době a pracovním shonu si chceme doma především odpočinout, mít co nejméně starostí. V hlavě máme tolik myšlenek, že už nechceme neustále hlídat, jestli jsme vypnuli varnou konvici, zamkli dveře nebo zatáhli žaluzie. Rádi přijmeme všechny vychytávky, které nám moderní chytrá domácnost nabízí. 

Co je to vlastně chytrá domácnost? Je to bydlení nabité moderními technologiemi, které se starají o Vaše pohodlí, bezpečí a zajišťují úsporný provoz celého domu. Všechny tyto technologie pak můžete ovládat stiskem jednoho tlačítka nebo ještě lépe – na dálku přes smartphone nebo tablet.

Chytrá domácnost

Co všechno může být součástí chytré domácnosti?

Hlavní úlohou chytré domácnosti je ušetřit náklady za provoz. Proto na ni napojíte například venkovní žaluzie, osvětlení, vytápění, chlazení, větrání, ohřev vody, spotřebiče nebo třeba bezpečnostní systém. Spousta lidí se obává, že svou domácnost nezvládne ovládat. Tyto obavy jsou ale úplně zbytečné. Ovládání chytré domácnosti je velmi intuitivní, klade důraz na Váš komfort. Nemusíte se učit nazpaměť manuály každému spotřebiči. Vše je jednoduše propojené. 

Domy s chytrou domácností od SIEMENS

1
2

Jak jsou na tom dřevostavby a automatizované domácnosti?

Při navrhování rýmařovských dřevostaveb počítáme s tím, že svou domácnost budete chtít „vytunit“. Stačí se dohodnout s projektantem, který navrhne veškeré potřebné prostupy, zásuvky a přípravu pro dané technologie.

Abychom Vám život v dřevostavbě ještě více zjednodušili, domy KUBIS 74, KUBIS 631, KUBIS 632, LARGO 85 a LARGO 98 mají již v základu chytrou domácnost Synco Living od SIEMENS. Je to poměrně obsáhlý systém automatizace domácnosti, který ovládá vytápění a větrání, a dokáže Vám tak ušetřit spoustu elektrické energie. Jako nástavbu si do své dřevostavby můžete pořídit například ovládání spotřebičů na dálku, monitoring otevřených oken, ovládání rolet apod. Systém Synco Living má tu výhodu, že si můžete zobrazit všechny údaje o spotřebě tepla, studené i teplé vody, plynu a elektřiny. Výdaje tak máte vždy pod kontrolou.

Zasněte se na chvíli…

Představte si, že máte svou domácnost pod kontrolou, ať už jste kdekoliv. Klidně na druhém konci světa. Už se na dovolené nemusíte stresovat, aby Vás nevykradli. Všechno hlídáte prostřednictvím chytrého telefonu napojeného na bezpečnostní systém. Už nemusíte přemýšlet, jestli jste v šatně zhasli, vypnuli troubu nebo vytáhli konvici ze zástrčky. Inteligentní domácnost Vás na to upozorní. Co takhle přijet z práce do vytopeného domu, nebo naopak v létě do krásně vychlazeného. Mít při příjezdu otevřená vrata od garáže, rozsvícené světlo… To není pohádka, to je jen zlomek toho, co umí moderní chytrá domácnost.