Upravit stránku

Žijeme v době, kdy se čím dál více lidí zajímá o životní prostředí, o zodpovědné, ekologické chování. Především mladší generace si je velmi uvědomuje, jaké dopady může mít lidské chování na celou planetu. A chce, aby tu po nich něco zůstalo. Něco, co budou moci zanechat svým dětem a vnoučatům. Možná to zná trochu jako klišé, ale je to prostě fakt.

Od malých krůčků až po ty velké

Neříkáme, že se musíte stát aktivistou a bojovat za zelenou přírodu. Stačí se chovat zodpovědně. Můžete začít tříděním odpadu, upřednostňovat přírodní materiály, nepoužívat tolik plastových obalů, produkovat méně odpadu... a pokračovat tím, jak bydlíte. Přesněji, v čem bydlíte. Zvolte si takové bydlení, které je ekologické a zároveň ekonomické. Protože tyto dva parametry nejsou vždycky samozřejmostí. Moderní dřevostavba je ale splňuje na jedničku. 

Dřevostavba RD Rýmařov

V RD Rýmařov nám záleží na tom, co se děje v lesích

Našim dřevostavbám daly duši jesenické stromy. Dřevo pro nás není jenom surovina k výrobě domů. Záleží nám na stavu našich lesů, které je potřeba obnovovat a udržovat v dobré kondici. Důkazem je získání certifikátu PEFC. Co to znamená? Že podporujeme trvale udržitelné hospodaření v lesích a zavazujeme se uplatňovat a udržovat všechny požadavky spotřebitelského řetězce lesních produktů v rámci pravidel PEFC. Takové hospodaření zajišťuje biodiverzitu, vitalitu a schopnost obnovy lesa, což důležité nejen na národní, ale i globální úrovni.

V lesích hospodaříme tak, aby byly zachovány pro další generace.

Ať myslíte hlavou, nebo srdcem, dřevostavba je tu pro Vás

Jste pragmatik, nebo srdcař? Ať tak, či tak, dřevostavba Vás potěší. Srdcaře ekologa rozhodně zaujme, že naše montované domy vyrábíme ze dřeva, tedy z obnovitelného zdroje. Dřevo na výrobu prefabrikovaných panelů těžíme v jesenických lesích. Ale nebojte, to, co pokácíme, zase vysázíme. Ročně zpracujeme cca 100 000 kubíků smrkového dřeva a místo něj každý rok vypěstujeme a vysadíme milion sazenic. A to už je pěkný kus lesa!  
Jesenické lesy

Dřevo navíc využijeme do poslední třísky: 

  • 23 % vytěženého dřeva využijeme na konstrukci našich dřevostaveb. 
  • Z kůry se vyrábí substráty pro rostliny. 
  • Z pilin se vyrábí OSB desky. 
  • 20 % dřeva poslouží na výrobu textilních vláken. 
  • Dalších 20 % najde využití jako papír. 

O tom, jak jesenické stromy dávají rýmařovským domům duši, vypráví naše infografika. Nebo si přečtěte, jaký vztah ke dřevu máme v RD Rýmařov

A proč si dřevostavbu pořídí pragmatik? Jednoduše proto, že je úsporná, rychle postavená, prostě ekonomická. Nebojte se vzít do ruky kalkulačku a pěkně si spočítat, na kolik Vás asi tak vyjde provoz dřevostavby. Výsledkem budete mile překvapeni. K dispozici Vám dáváme tyto parametry a příběhy zákazníků z našich domů. Pro prakticky smýšlejícího člověka je důležitá také výstavba domu, která proběhne do měsíce. I díky tomu se dřevostavba řadí mezi moderní, ekonomické stavby