Upravit stránku

Výběr domu je jedním z nejdůležitějších okamžiků v celém životě. Je to rozhodnutí, které ovlivní nejen život Váš, ale celé Vaší rodiny. Není proto divu, že vybírání obětujeme moře času, trápíme se u něj a někdy se dokonce i hádáme s drahými polovičkami.

Projektů rodinných domů jsou tisíce. Každý má svá pro a proti, někdy musíme dělat ústupky kvůli financím, pozemkům, vkusu… V RD Rýmařov jsme se rozhodli, že Vám vybírání budoucího bydlení usnadníme. Vytvořili jsme katalog typových projektů rodinných domů, který čítá na 35 praktických, úsporných, moderních domů pro celou rodinu. Který Vám bude vyhovovat nejvíce? 

RD Rýmařov katalog domů

Stavební úřad a pozemek = základ při rozhodování

Určitě již máte alespoň hrubou představu o svém budoucím bydlení. Vaše první kroky by však měly směřovat na stavební úřad, protože místní regulativa by Vám mohla představy úplně zbortit. Nejčastěji se investoři setkávají s nařízením sklonu střechy, dodržením uliční čáry, výškou domu, v chráněných oblastech i s tvarem a velikostí domu. Teprve, až přijdete z úřadu s jasnými omezeními, začněte vybírat projekt rodinného domu. Než půjdete na stavební úřad, stáhněte si malý projekt Vámi vybraného domu z našich stránek, na základě tohoto projektu Vám ihned úředník sdělí zda-li Vám tento dům povolí postavit.

V dalším kroku musíte zvážit velikost a tvar pozemku. Bude to mít totiž zásadní vliv na podobu Vašeho budoucího domu. Jestliže máte malý nebo úzký pozemek, bude pro Vás vhodný dům s menší zastavěnou plochou. Takové jsou například domy řady KUBIS. Na pozemku nezaberou mnoho místa, ale nabízí velkorysou podlahovou plochu. Zaujmou moderním vzhledem a praktickými dispozicemi. Nejprodávanějším domem v této řadě je KUBIS 631 s dispozicemi 4 + kk a možností rozšíření na 5 + kk. Jestliže máte větší pozemek, můžete vybírat i z projektů bungalovů. Ty v našem katalogu reprezentuje oblíbená řada LARGO. Výhodou bungalovů je zajisté absence schodiště a s ní spojený komfort ve stáří.

Dřevostavba Kubis 631
Dřevostavba Largo 122

Když rozhoduje celá rodina

Dospívající dcera má ráda soukromí, pětiletý syn je zase rád v centru dění, táta potřebuje pracovnu a máma zase velkou šatnu… požadavky na vzhled, velikost i dispozice domu bude mít každý člen trochu jiné. Je dobré, když je co nejvíce zohledníte, ale ne vždy můžete vyhovět všem. Parcela ani rozpočet totiž nejsou nafukovací. Pokud chcete oddělit společenský a soukromý život v domě, bude pro Vás ideální patrový dům (či s podkrovím) nebo šikovný projekt bungalovu, který si s oddělením prostorů poradí. Přečtěte si, jak jsme srovnávali patrový dům a bungalov.

Nevybrali jste si z typových projektů rodinných domů?

I když máme v katalogu 35 projektů rodinných domů, nemusí Vám ani jeden z nich vyhovovat na 100 %. To ale vůbec nevadí, protože v RD Rýmařov rádi zapracujeme Vaše individuální požadavky i do typového projektu. Například posuneme stěnu, rozšíříme dům, přidáme nebo ubereme okno, vyměníme dveře apod. V případě zájmu Vám dokonce připravíme individuální projekt domu na míru.