Upravit stránku

Jako každý rok, i tentokrát čtenáři časopisu DŘEVO&stavby volí nejlepší dřevostavbu uplynulého roku. V každém čísle časopisu mohli vybírat svého favorita, který se následně dostal do finále. Ve finále je nyní celkem 6 dřevostaveb.

Jednou z nich je i pasivní dům DRAGON 130 EVO (nové okno), který jsme stavěli ve Vrbně pod Pradědem. Majitelé o svém domě říkají, že je to jejich splněný sen… líbí se Vám? Tak pro něj hlasujte v soutěži Dřevostavba roku 2016 do 31. 1. 2017! Navíc můžete vyhrát hodnotné ceny.

Každý hlasující může vyhrát tyto ceny:

  • Projekt srubu nebo roubenky v hodnotě 60 000 Kč
  • Termální koupací sud, tepelné čerpadlo
  • Závěsná houpačka a další

Hlasovat můžete z každé IP adresy pouze jednou denně.

Všechny výhry za hlasování v soutěži si prohlédněte tady.

Projekt montované dřevostavby v hodnotě 70 000 Kč

Seznamte se s pasivním domem se třemi P(é)

Dům Kamily a Davida stojí v podůří Hrubého Jeseníku, které mu připravuje drsné podmíny (především v zimě). Jedná se o pasivní dřevostavbu s difuzně otevřenou konstrukcí. Majitelé využili dotaci z probíhajícího programu Zelená úsporám a pořídili si svůj vysněný, úsporný, zdravý dům. Původně sice chtěli bungalov, ale ten nevyhovoval stavebním regulativům chráněné krajinné oblasti. Nádherného pozemku se však nechtěli vzdát a dnes rozhodně nelitují. Podkroví pak rádi přenechají třeba vnoučatům. Prohlédněte si dům ze všech stran a nahlédněte ke Kamile a Davidovi domů