Upravit stránku

Přemýšlíte o vlastním bydlení a Vaše volba padla na dřevostavbu? Při výběru dodavatele svého nového domu jistě zvažujete hned několik faktorů. Jedním z nich je bezpochyby cena. Tady ale zbystřete. Nenechte se zlákat reklamními taháky, jako je například dřevostavba za milion apod. Vždy se zajímejte, co je v ceně domu zahrnuto a jestli je tato cena konečná.

O tom, jak si vybrat ideálního dodavatele dřevostavby, jsme Vám niž psali v tomto článku.

Dřevostavby RD Rýmařov

Zajímejte se, co bude ve Vašem domě na klíč

Nekupujte zajíce v pytli. Pokud chcete bydlet rychle, pravděpodobně budete vybírat tzv. dům na klíč. Tedy dům, do kterého se můžete rovnou nastěhovat a pouze si ho vybavit vlastním zařízením. Dům na klíč ale znamená pro každého dodavatele trochu něco jiného - může se lišit především rozsahem dodávky a použitými materiály.

Velmi nízká cena domu může značit použití nekvalitních materiálů. Proto až budete porovnávat jednotlivé ceny domů od různých dodavatelů, zajímejte se i o takové detaily, jako jsou například použité podlahy, interiérové dveře či sanita. Protože za kvalitnější materiály a vybavení si budete muset vždy připlatit.

Výdaje za svoje bydlení byste měli mít pod kontrolou, a to nejenom kvůli hypotéce. Proto si před podepsáním smlouvy pečlivě prostudujte rozsah dodávky, abyste si nepořídili dům - polotovar, do kterého budete investovat další desítky či stovky tisíc.

To nejdůležitější, co byste měli vědět o rozsahu dodávky dřevostaveb RD Rýmařov:

KUBIS 631
  • Stěny s vnitřní izolací 120 + 40 mm a zateplenou fasádou šedým polystyrenem 150 mm.
  • Ve variantě ECONOMY základová deska v ceně.
  • Laminátové podlahy nebo koberce definované cenou za m2.
  • Ventilátor s hygrostatem v každé koupelně.
  • Kompletní sanitární vybavení definované cenou standardního produktu.
  • Elektrický bojler min. 150 l.
  • Tepelné čerpadlo vzduch / vzduch s možností vytápění nebo chlazení splitovými klimatizačními jednotkami.
  • 6komorová plastová okna, trojsklo.

Ceníková vs. reálná cena

Pozor, ne vždy se jedná o stejnou částku. Opět záleží na tom, co má dodavatel dřevostavby zahrnuto v rozsahu dodávky. Pokud si však vyberete typový dům z našeho katalogu, můžete si být jistí, že uvedená cena ve smlouvě je vždy konečná. Žádné vícepráce, žádné doplatky.