Upravit stránku
Stojíte před náročným rozhodnutím, jaký si pořídit typ domu? V poslední době se u nás těší velké oblibě bungalovy, které volí jako domov stále větší počet lidí. A jaké výhody či nevýhody výběr tohoto typu domu poskytuje? 

Bungalov – co v sobě skrývá?

Co si pod označením bungalov představit? Jedná se o přízemní jednopodlažní dům nejčastěji se čtvercovým nebo téměř čtvercovým půdorysem. Výjimkou však nejsou ani další tvary. Střecha je nízkého sklonu. Kořeny tohoto typu stavby pronikají hluboko do minulosti. Původ sahá až do prostoru Bengálska, kde se stavěly vzdušné dřevěné domy s palmovou střechou, vznikající pro potřeby Britů. Typickými prvky jsou dřevěná konstrukce a veranda. Populárnost těchto staveb dosvědčuje fakt, že jsou dnes rozšířeny po celém světě.  

Nejdůležitější faktor – pozemek

V první řadě záleží na tom, jaký máte k dispozici pozemek. Ideálním místem je rovinatý povrch. Překážkou je svažitý terén, který je pro výstavbu náročnější. Ale ani to není pro stavbu bungalovu ve svahu překážkou.

Pozemek musí být také rozlehlý a poskytovat dostatek místa. Rozsáhlý půdorys s sebou často přináší problémy s umístěním stavby a dochází k zastavění velké plochy. Přečtěte si naše tipy, jak vybrat ideální pozemek.  

LARGO 147
LARGO 147

Výhody, kam se člověk podívá

Velkým benefitem je bezpečnost. Tím, že dům nedisponuje dalším patrem, nenajdeme zde schody, které jsou místem častého úrazu. Dům je tak bezbariérový, je vhodný nejenom pro starší páry ale naopak i pro mladé rodiny s malými dětmi. Půdorys domu umožňuje variabilitu uzpůsobení místností. Problémem nejsou ani následné úpravy a změny dispozice domu. 

Velkou výhodou je také možnost jakoukoli místnost propojit se zahradou. Ta vytváří celkový charakter pozemku. Povedeným propojením tak lehce vytvoříte další obytné prostory uprostřed přírody.  

Vybírat můžete také z široké nabídky střech - hodí se plochá, sedlová a pultová. U sedlové střechy využijte vzniklého prostoru k uskladnění různých komponentů a sezónního vybavení. Jedinou překážkou při výběru střechy se mohou stát nařízení ze strany obce, které je nutné respektovat a dodržet.  Technicky se jedná o jednodušší typ stavby, jejíž předností je rychlost. A to je jeho velkou výhodou.  

Bungalovy LARGO vás potěší nižší pořizovací cenou, používané dřevo zajišťuje tepelné a výborné akustické vlastnosti. Největší popularitě se těší domy LARGO 85 a LARGO 98.

LARGO 85 ECONOMY

  • Půdorys obdélníkového tvaru
  • Prostorné přízemí
  • Možnost využití půdního prostoru
  • Velké prosklené plochy v obytných místnostech

LARGO 98

  • Nejoblíbenější bungalov z naší produkce 
  • Variabilní stavba, jednoduchý čtvercový půdorys 
  • Francouzská okna poskytují možnost propojení s venkovní terasou 
LARGO 85 ECONOMY
LARGO 85 ECONOMY
LARGO 98
LARGO 98

V čem může být překážka?

I přes velké množství výhod s sebou stavba bungalovu může nést jistá omezení. Především potřeba velkého pozemku, jehož plocha bude z větší části zastavěna. Jedná se o prostorově náročné stavby s dražší základovou deskou. Tím se počáteční investice rychle vyrovná stavbě patrového domu.  

Stavba bungalovu je rozhodně skvělým rozhodnutím, pokud chcete vybudovat bezpečný domov, jehož předností bude útulnost, variabilita, úspornost a propojení se zahradou. Dům se tak stane přímo oázou klidu a rodinné pohody.