Upravit stránku

Dům se třemi P(é) ve Vrbně pod Pradědem zaujal svým moderním řešením, a to jak dispozicemi, tak architekturou, která byla značně omezována stavebními regulativy chráněné krajinné oblasti. Jsme rádi, že jsme v RD Rýmařov mohli pro majitele Davida a Kamilu postavit pasivní dřevostavbu (nové okno) s nádherným výhledem na Praděd.

Dům jsme ocenili nejen my a jeho majitelé, ale také odborná porota časopisu Můj dům a čtenáři časopisu DŘEVO & stavby.

DRAGON 130 EVO - Dům roku 2017

Každý rok pořádá časopis Můj dům a vydavatelství Business Media CZ anketu s názvem Dům roku. Nominované domy byly postupně zveřejňovány v jednotlivých číslech časopisu v loňském roce. Hlasovali čtenáři i odborná porota. Koncem února 2017 pořadatelé vyhlásili vítěze ve všech kategoriích. Pasivní dům DRAGON 130 EVO ve Vrbně pod Pradědem získal cenu odborné poroty v kategorii Realizované typové stavby, kde soutěžilo celkem 15 rodinných domů.

Pasivní dům DRAGON 130 EVO zabodoval také u čtenářů časopisu DŘEVO & stavby. Objevil se totiž v třetím čísle časopisu a díky hlasům, které mu čtenáři poslali, se probojoval až do finále. Získal tak titul Dřevostavba roku 2016.

Čím dům se třemi P(é) oslnil odbornou porotu i čtenáře?

Pasivní dům ve Vrbně pod Pradědem musíte vnímat jako celek zasazený v přenádherné krajině. Perfektní pozemek s výhledem doplnila moderní dřevostavba, která svým architektonickým pojetím nijak nenarušovala harmonii chráněné krajinné oblasti. Nejen to ocenila odborná porota. Zaujalo také to, že majitelé šli tak trochu proti proudu a zvolili difuzně otevřenou konstrukci domu. Ta je sice nákladnější, ale pro majitele byla jasnou volbou. „Pocitově ji vnímám jako vhodnější z hlediska vnitřního prostředí. Samozřejmě ale netvrdím, že difuzně uzavřená je špatná. Vždycky je to o správném způsobu užívání domu, zejména o správném větrání a vytápění," říká pan David.

Čtenáře zaujal moderní vzhled domu a také praktické vnitřní dispozice. Tradiční, ale dnes u novostaveb méně obvyklá samostatná kuchyně, velká okna v přízemí a možnost obývat ve stáří pouze přízemí, aniž by majitelé protopili majlant. Přečtěte si o domě se třemi P(é) více >> (nové okno)

Prohlédněte si dům se třemi P(é)